Welke jumpstarter is geschikt voor de Renault Scenic?

Renault Scenic
In het kort
  • Voor een Renault Scenic heb je een jumpstarter nodig die geschikt is tot ongeveer 440 tot 760 CCA, afhankelijk van de motor en de uitvoering.
  • Je accu heeft een CCA-waarde (de koudstartstroom, staat als EN op het accu-etiket). Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de waarde van jouw accu.
  • Voor de lichtere benzinemotoren volstaat vaak de Boost Mini 3750. Voor de diesels en de uitvoeringen met start-stop kies je de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA).
  • Hieronder vind je per generatie en motorvariant direct de passende jumpstarter, van de I (1996) tot de IV, met de exacte accu-CCA.

Wat is CCA en waarom bepaalt het je keuze?

CCA (Cold Cranking Amps) is de startkracht die je accu bij kou levert. Hoe zwaarder de motor en hoe kouder het is, hoe meer er nodig is. De waarde staat als EN op je accu. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is, dus kies een model dat past bij de EN-waarde van jouw Scenic. Wil je de volledige uitleg, de normen (EN, SAE, DIN) en vuistregels per motortype? Lees dan wat CCA precies is en waarom het je keuze bepaalt. Hieronder zie je per Renault Scenic-motorvariant welke jumpstarter geschikt is.

Renault Scenic

Jumpstarter-keuze

Renault Scenic

Welke jumpstarter past bij jouw Renault Scenic?

Per motorvariant zie je de accu-CCA (EN) en welke jumpstarter daarbij geschikt is. Het getal op de jumpstarter geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. De Scenic is een ruime MPV, dus de accu zit op middenklasse-niveau.

Motorvariant Accu-CCA Aanbevolen jumpstarters
Renault Scenic IV | 1.2Bouwjaren 2016-2022 · Benzine 700 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic IV | 1.3Bouwjaren 2016-2022 · Benzine 700 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic IV | 1.5 dCiBouwjaren 2016-2022 · Diesel 700 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic IV | 1.6 dCiBouwjaren 2016-2022 · Diesel 700 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic IV | 1.7 dCiBouwjaren 2016-2022 · Diesel 700 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic III | 1.2Bouwjaren 2009-2016 · Benzine 680 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic III | 1.4Bouwjaren 2009-2016 · Benzine 530 - 640 CCA (EN)
Renault Scenic III | 1.6Bouwjaren 2009-2016 · Benzine 540 - 650 CCA (EN)
Renault Scenic III | 2.0Bouwjaren 2009-2016 · Benzine 560 - 700 CCA (EN)
Renault Scenic III | 1.5 dCiBouwjaren 2009-2016 · Diesel 550 - 720 CCA (EN)
Renault Scenic III | 1.6 dCiBouwjaren 2009-2016 · Diesel 760 CCA (EN)
Renault Scenic III | 1.9 dCiBouwjaren 2009-2016 · Diesel 670 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic III | 2.0 dCiBouwjaren 2009-2016 · Diesel 690 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic III | 1.6 LPGBouwjaren 2009-2016 · LPG 470 - 580 CCA (EN)
Renault Scenic II | 1.4Bouwjaren 2003-2009 · Benzine 440 - 720 CCA (EN)
Renault Scenic II | 1.6Bouwjaren 2003-2009 · Benzine 540 - 660 CCA (EN)
Renault Scenic II | 2.0Bouwjaren 2003-2009 · Benzine 580 - 720 CCA (EN)
Renault Scenic II | 1.5 dCiBouwjaren 2003-2009 · Diesel 640 - 730 CCA (EN)
Renault Scenic II | 1.9 dCiBouwjaren 2003-2009 · Diesel 640 - 730 CCA (EN)
Renault Scenic II | 2.0 dCiBouwjaren 2003-2009 · Diesel 650 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic II | 1.6 LPGBouwjaren 2003-2009 · LPG 550 - 720 CCA (EN)
Renault Scenic I | 1.4Bouwjaren 1996-2003 · Benzine 500 - 710 CCA (EN)
Renault Scenic I | 1.6Bouwjaren 1996-2003 · Benzine 540 - 730 CCA (EN)
Renault Scenic I | 1.8Bouwjaren 1996-2003 · Benzine 550 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic I | 2.0Bouwjaren 1996-2003 · Benzine 580 - 740 CCA (EN)
Renault Scenic I | 1.9 dCiBouwjaren 1996-2003 · Diesel 610 - 760 CCA (EN)
Renault Scenic I | 1.6 LPGBouwjaren 1996-2003 · LPG 520 - 740 CCA (EN)

Hoe leveren we dit advies? We lezen per Scenic-uitvoering de accuspecificaties uit de fabrikantendatabase en bepalen de koudstartstroom (EN/CCA). Die verschilt per motor en bouwjaar, dus zie je een range. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA-waarde: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de EN-waarde van je accu. Voor een personenauto is de Boost Pro 8250 het zwaarste model dat je nodig hebt. Het etiket op je eigen accu blijft de zekerste bron.

Genoemde jumpstarters

AutoXtreme Boost Pro 8250 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Pro 8250 - 960CCA - Booster de démarrage960 CCA Prix de vente€189,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 960 CCA
  • 16.000 mAh: tot 40 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS voor noodgevallen
Economisez €15,00
AutoXtreme Boost Mini 3750 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Mini 3750 - 620CCA - Booster de démarrage620 CCA Prix de vente€94,95 Prix normal€109,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 620 CCA
  • 10.000 mAh: tot 25 starts én 15W powerbank
  • Compact met geforceerde start en zaklamp
AutoXtreme Boost Basic 3000 jumpstarter, vooraanzicht
Boost Basic 3000 - 480 CCA - Booster de démarrage480 CCA Prix de vente€64,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 480 CCA
  • 8.000 mAh: tot 21 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS-functie

Een jumpstarter voor je Renault Scenic: waar let je op?

De Renault Scenic is een ruime MPV. Voor de lichtere benzinemotoren (TCe) kan de Boost Mini 3750 volstaan, maar de meeste Scenic's hebben start-stop en komen hoger uit. De dCi-diesels vragen de Boost Pro 8250.

Start-stop, dCi-diesel en de E-Tech

De nieuwere Scenic heeft vaak een start-stopsysteem met een EFB-accu, en de dCi-diesels vragen bij het starten meer stroom. Voor die uitvoeringen is de Boost Pro 8250 de juiste keuze. De nieuwe Scenic E-Tech is volledig elektrisch; ook dan kan de 12V-accu leeg raken.

Kou, korte ritten en een oudere accu

Een accu levert bij vorst minder stroom, terwijl je motor juist meer kracht vraagt om aan te slaan. Rijd je vooral korte ritten of is je accu al een paar jaar oud, dan is de kans op een lege accu groter, zeker in de winter. Kies in die situaties niet op het randje, maar het net iets sterkere model uit de tabel.

Meer dan alleen starten

Onze jumpstarters kunnen meestal meer dan alleen starten. De meeste modellen werken ook als powerbank voor je telefoon, en de Boost Xtreme 8250 heeft een ingebouwde compressor om je bandenspanning op peil te brengen. Handig om standaard in je Scenic te bewaren, niet alleen bij pech.

Eerlijk advies, realistische CCA

Wij noemen bewust de CCA-geschiktheid en geen overdreven hoge getallen. De waardes in de tabel komen uit de fabrieksspecificaties per uitvoering, zodat je een jumpstarter kiest die echt bij jouw Scenic past. Kom je er niet uit? Neem gerust contact met ons op, dan denken we met je mee.

Veelgestelde vragen over een jumpstarter voor de Renault Scenic

Welke jumpstarter heb ik nodig voor mijn Renault Scenic?

Voor de lichtere benzine-Scenic kan een jumpstarter tot ongeveer 620 CCA volstaan, zoals de Boost Mini 3750. Voor de uitvoeringen met start-stop en de dCi-diesels kies je de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA). In de tabel hierboven zie je per motorvariant direct wat past.

Werkt een jumpstarter ook op de Scenic-diesel of met start-stop?

Ja. De dCi-dieselmotoren en de Scenic met start-stop hebben een accu met een hogere koudstartstroom, dus daarvoor kies je de Boost Pro 8250. Voor de lichtere benzinemotoren volstaat een compacter model.

Waar zit de accu in een Renault Scenic?

Bij de meeste uitvoeringen zit de accu onder de motorkap. De koudstartstroom (EN/CCA) staat op het etiket van de accu. Twijfel je over de waarde, dan gebruik je de tabel hierboven als richtlijn voor jouw motorvariant.

Kan een te sterke jumpstarter mijn Scenic beschadigen?

Nee. Een hogere CCA-geschiktheid betekent alleen dat de jumpstarter meer reserve heeft; hij levert nooit meer stroom dan je auto op dat moment vraagt. Een model dat geschikt is tot een hogere CCA dan je accu is dus altijd veilig en geeft extra zekerheid bij kou of een oudere accu.

Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons