Welke jumpstarter is geschikt voor de Renault Espace?

Renault Espace
In het kort
  • Voor een Renault Espace heb je de Boost Pro 8250 nodig, ongeacht de motor. Ook de lichtere uitvoeringen hebben een accu met een hoge koudstartstroom (ongeveer 690 tot 850 CCA).
  • Je accu heeft een CCA-waarde (de koudstartstroom, staat als EN op het accu-etiket). Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de waarde van jouw accu.
  • Voor elke Espace is de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA) de juiste keuze. De lichtere modellen zijn te licht voor deze accu's.
  • Hieronder vind je per generatie en motorvariant direct de passende jumpstarter, van de IV (2002) tot de V, met de exacte accu-CCA.

Wat is CCA en waarom bepaalt het je keuze?

CCA (Cold Cranking Amps) is de startkracht die je accu bij kou levert. Hoe zwaarder de motor en hoe kouder het is, hoe meer er nodig is. De waarde staat als EN op je accu. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is, dus kies een model dat past bij de EN-waarde van jouw Espace. Wil je de volledige uitleg, de normen (EN, SAE, DIN) en vuistregels per motortype? Lees dan wat CCA precies is en waarom het je keuze bepaalt. Hieronder zie je per Renault Espace-motorvariant welke jumpstarter geschikt is.

Renault Espace

Jumpstarter-keuze

Renault Espace

Welke jumpstarter past bij jouw Renault Espace?

Per motorvariant zie je de accu-CCA (EN) en welke jumpstarter daarbij geschikt is. Het getal op de jumpstarter geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. De Espace is een grote MPV, dus de accu's zitten fors hoger dan bij een hatchback.

Motorvariant Accu-CCA Aanbevolen jumpstarters
Renault Espace V | 1.6Bouwjaren 2015-2023 · Benzine 760 CCA (EN)
Renault Espace V | 1.8Bouwjaren 2015-2023 · Benzine 760 CCA (EN)
Renault Espace V | 1.6 dCiBouwjaren 2015-2023 · Diesel 760 CCA (EN)
Renault Espace V | 2.0 dCiBouwjaren 2015-2023 · Diesel 700 - 850 CCA (EN)
Renault Espace IV | 2.0Bouwjaren 2002-2015 · Benzine 690 - 760 CCA (EN)
Renault Espace IV | 1.9 dCiBouwjaren 2002-2015 · Diesel 700 - 770 CCA (EN)
Renault Espace IV | 2.0 dCiBouwjaren 2002-2015 · Diesel 720 - 780 CCA (EN)
Renault Espace IV | 2.2 dCiBouwjaren 2002-2015 · Diesel 740 - 780 CCA (EN)
Renault Espace IV | 3.0 dCiBouwjaren 2002-2015 · Diesel 720 - 780 CCA (EN)

Hoe leveren we dit advies? We lezen per Espace-uitvoering de accuspecificaties uit de fabrikantendatabase en bepalen de koudstartstroom (EN/CCA). Die verschilt per motor en bouwjaar, dus zie je een range. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA-waarde: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de EN-waarde van je accu. Voor een personenauto is de Boost Pro 8250 het zwaarste model dat je nodig hebt. Het etiket op je eigen accu blijft de zekerste bron.

Genoemde jumpstarters

AutoXtreme Boost Pro 8250 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Pro 8250 - 960CCA - Booster de démarrage960 CCA Prix de vente€189,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 960 CCA
  • 16.000 mAh: tot 40 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS voor noodgevallen

Een jumpstarter voor je Renault Espace: waar let je op?

De Renault Espace (deze gids beslaat de vierde en vijfde generatie, vanaf 2002) is een grote, zware MPV. De accu's zitten hoog in koudstartstroom, van ongeveer 690 tot 850 CCA. Daardoor is voor vrijwel elke Espace de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA) de juiste keuze.

Start-stop, dCi-diesel en het gewicht

De meeste Espaces zijn dCi-diesel, en die vragen bij het starten veel stroom. De vijfde generatie heeft start-stop met een EFB- of AGM-accu. Door het gewicht en de zware startmotor zit de Espace structureel hoog in CCA, dus kies hier niet op het randje.

Kou, korte ritten en een oudere accu

Een accu levert bij vorst minder stroom, terwijl je motor juist meer kracht vraagt om aan te slaan. Rijd je vooral korte ritten of is je accu al een paar jaar oud, dan is de kans op een lege accu groter, zeker in de winter. Kies in die situaties niet op het randje, maar het net iets sterkere model uit de tabel.

Meer dan alleen starten

Onze jumpstarters kunnen meestal meer dan alleen starten. De meeste modellen werken ook als powerbank voor je telefoon, en de Boost Xtreme 8250 heeft een ingebouwde compressor om je bandenspanning op peil te brengen. Handig om standaard in je Espace te bewaren, niet alleen bij pech.

Eerlijk advies, realistische CCA

Wij noemen bewust de CCA-geschiktheid en geen overdreven hoge getallen. De waardes in de tabel komen uit de fabrieksspecificaties per uitvoering, zodat je een jumpstarter kiest die echt bij jouw Espace past. Kom je er niet uit? Neem gerust contact met ons op, dan denken we met je mee.

Veelgestelde vragen over een jumpstarter voor de Renault Espace

Welke jumpstarter heb ik nodig voor mijn Renault Espace?

De Espace is een grote MPV met een accu van ongeveer 690 tot 850 CCA. Voor vrijwel elke uitvoering kies je daarom de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA). In de tabel hierboven zie je per motorvariant de exacte CCA-range.

Werkt een jumpstarter ook op de Espace-diesel of met start-stop?

Ja. Juist de dCi-diesels en de uitvoeringen met start-stop hebben een accu met een hoge koudstartstroom, en dat is bij de Espace vrijwel elke uitvoering. De Boost Pro 8250 heeft daarvoor voldoende reserve.

Waar zit de accu in een Renault Espace?

Bij de meeste uitvoeringen zit de accu onder de motorkap. De koudstartstroom (EN/CCA) staat op het etiket van de accu. Twijfel je over de waarde, dan gebruik je de tabel hierboven als richtlijn voor jouw motorvariant.

Kan een te sterke jumpstarter mijn Espace beschadigen?

Nee. Een hogere CCA-geschiktheid betekent alleen dat de jumpstarter meer reserve heeft; hij levert nooit meer stroom dan je auto op dat moment vraagt. Een model dat geschikt is tot een hogere CCA dan je accu is dus altijd veilig en geeft extra zekerheid bij kou of een oudere accu.

Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons