Quel booster de démarrage convient à la BMW X1 ?

BMW X1
En bref
  • Pour une BMW X1, il te faut le Boost Pro 8250, quel que soit le moteur. Même les versions plus légères ont une batterie avec un courant de démarrage à froid élevé (environ 600 à 840 CCA).
  • Ta batterie a une valeur CCA (le courant de démarrage à froid, indiqué en EN sur l'étiquette de la batterie). Un booster de démarrage n'a pas de CCA lui-même : le chiffre indique jusqu'à quel CCA de batterie il convient. Choisis un modèle qui couvre au moins la valeur de ta batterie.
  • Pour chaque X1, le Boost Pro 8250 (adapté jusqu'à 960 CCA) est le bon choix. Les modèles plus légers sont trop faibles pour ces batteries.
  • Ci-dessous, tu trouves directement le booster adapté par génération et variante de moteur, de l'E84 (2009) au U11, avec le CCA exact de la batterie.

Qu'est-ce que le CCA et pourquoi détermine-t-il ton choix ?

Le CCA (Cold Cranking Amps) est la puissance de démarrage que ta batterie fournit par temps froid. Plus le moteur est lourd et plus il fait froid, plus il en faut. La valeur est indiquée en EN sur ta batterie. Un booster de démarrage n'a pas de CCA lui-même : le chiffre indique jusqu'à quel CCA de batterie il convient, choisis donc un modèle qui correspond à la valeur EN de ta X1. Tu veux l'explication complète, les normes (EN, SAE, DIN) et les règles empiriques par type de moteur ? Lis ce qu'est exactement le CCA et pourquoi il détermine ton choix. Ci-dessous, tu vois quel booster de démarrage convient pour chaque variante de moteur de la BMW X1.

BMW X1

Jumpstarter-keuze

BMW X1

Welke jumpstarter past bij jouw BMW X1?

Per uitvoering zie je de accu-CCA (EN) en welke jumpstarter daarbij geschikt is. Het getal op de jumpstarter geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Bij de X1 zegt sDrive18i of xDrive20d niets over de motorinhoud; kies op je eigen uitvoering.

Uitvoering Accu-CCA Aanbevolen jumpstarters
BMW X1 U11 | M35i xDriveBouwjaren 2022-2026 · Benzine 760 CCA (EN)
BMW X1 U11 | sDrive 18iBouwjaren 2022-2026 · Benzine 680 - 760 CCA (EN)
BMW X1 U11 | sDrive 20iBouwjaren 2022-2026 · Benzine 760 CCA (EN)
BMW X1 U11 | sDrive 18dBouwjaren 2022-2026 · Diesel 650 - 760 CCA (EN)
BMW X1 U11 | sDrive 20d Mild-HybridBouwjaren 2022-2026 · Diesel 640 - 680 CCA (EN)
BMW X1 U11 | xDrive 20d Mild-HybridBouwjaren 2022-2026 · Diesel 760 CCA (EN)
BMW X1 U11 | xDrive 23d Mild-HybridBouwjaren 2022-2026 · Diesel 640 - 760 CCA (EN)
BMW X1 F48 | sDrive 18iBouwjaren 2015-2022 · Benzine 760 - 830 CCA (EN)
BMW X1 F48 | sDrive 20iBouwjaren 2015-2022 · Benzine 760 - 840 CCA (EN)
BMW X1 F48 | sDrive 20i ActiveFlexBouwjaren 2015-2022 · Benzine 800 - 840 CCA (EN)
BMW X1 F48 | xDrive 20iBouwjaren 2015-2022 · Benzine 760 - 840 CCA (EN)
BMW X1 F48 | xDrive 25iBouwjaren 2015-2022 · Benzine 600 - 840 CCA (EN)
BMW X1 F48 | sDrive 18dBouwjaren 2015-2022 · Diesel 600 - 840 CCA (EN)
BMW X1 F48 | sDrive 20dBouwjaren 2015-2022 · Diesel 600 - 840 CCA (EN)
BMW X1 F48 | xDrive 20dBouwjaren 2015-2022 · Diesel 600 - 840 CCA (EN)
BMW X1 E84 | sDrive 18iBouwjaren 2009-2015 · Benzine 740 - 810 CCA (EN)
BMW X1 E84 | sDrive 28iBouwjaren 2009-2015 · Benzine 760 - 840 CCA (EN)
BMW X1 E84 | xDrive 25iBouwjaren 2009-2015 · Benzine 640 - 830 CCA (EN)
BMW X1 E84 | xDrive 28iBouwjaren 2009-2015 · Benzine 660 - 810 CCA (EN)
BMW X1 E84 | xDrive 35iBouwjaren 2009-2015 · Benzine 760 - 840 CCA (EN)
BMW X1 E84 | sDrive 18dBouwjaren 2009-2015 · Diesel 640 - 820 CCA (EN)
BMW X1 E84 | xDrive 20dBouwjaren 2009-2015 · Diesel 640 - 820 CCA (EN)

Hoe leveren we dit advies? We lezen per X1-uitvoering de accuspecificaties uit de fabrikantendatabase en bepalen de koudstartstroom (EN/CCA). Die verschilt per motor en bouwjaar, dus zie je een range. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA-waarde: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de EN-waarde van je accu. Voor een personenauto is de Boost Pro 8250 het zwaarste model dat je nodig hebt. Het etiket op je eigen accu blijft de zekerste bron.

Genoemde jumpstarters

Economisez €15,00
AutoXtreme Boost Pro 8250 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Pro 8250 - 960CCA - Booster de démarrage960 CCA Prix de vente€174,95 Prix normal€189,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 960 CCA
  • 16.000 mAh: tot 40 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS voor noodgevallen
Economisez €15,00
AutoXtreme Boost Mini 3750 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Mini 3750 - 620CCA - Booster de démarrage620 CCA Prix de vente€94,95 Prix normal€109,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 620 CCA
  • 10.000 mAh: tot 25 starts én 15W powerbank
  • Compact met geforceerde start en zaklamp

Een jumpstarter voor je BMW X1: waar let je op?

De BMW X1 is een compacte premium-SUV met vrijwel altijd start-stop en een AGM-accu. Daardoor is voor bijna elke X1 de Boost Pro 8250 de juiste keuze. Het typenummer (sDrive18i, xDrive20d) staat los van de motorinhoud, dus kies op de uitvoering in de tabel.

AGM start-stop, sDrive/xDrive en de accu-locatie

De X1 heeft een start-stopsysteem met een AGM-accu. sDrive is voorwielaandrijving, xDrive is vierwielaandrijving; het getal (18/20/23/25) is een typeaanduiding, geen cilinderinhoud. Bij de eerste X1 (E84) zit de accu vaak in de kofferbak; jumpstarten doe je via de vaste aansluitpunten onder de motorkap.

Kou, korte ritten en een oudere accu

Een accu levert bij vorst minder stroom, terwijl je motor juist meer kracht vraagt om aan te slaan. Rijd je vooral korte ritten of is je accu al een paar jaar oud, dan is de kans op een lege accu groter, zeker in de winter. Kies in die situaties niet op het randje, maar het net iets sterkere model uit de tabel.

Meer dan alleen starten

Onze jumpstarters kunnen meestal meer dan alleen starten. De meeste modellen werken ook als powerbank voor je telefoon, en de Boost Xtreme 8250 heeft een ingebouwde compressor om je bandenspanning op peil te brengen. Handig om standaard in je X1 te bewaren, niet alleen bij pech.

Eerlijk advies, realistische CCA

Wij noemen bewust de CCA-geschiktheid en geen overdreven hoge getallen. De waardes in de tabel komen uit de fabrieksspecificaties per uitvoering, zodat je een jumpstarter kiest die echt bij jouw X1 past. Kom je er niet uit? Neem gerust contact met ons op, dan denken we met je mee.

Veelgestelde vragen over een jumpstarter voor de BMW X1

Welke jumpstarter heb ik nodig voor mijn BMW X1?

Vrijwel elke X1 heeft een AGM-accu met start-stop en een hoge koudstartstroom, dus in de meeste gevallen kies je de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA). In de tabel hierboven zie je per uitvoering de exacte CCA-range en het passende model.

Het typenummer 320i of 320d zegt toch niets over de accu?

Klopt. Bij BMW staat het getal (316, 318, 320, 330) los van de motorinhoud en de accu. Daarom kies je niet op de badge, maar op de CCA-range die in de tabel bij jouw uitvoering en bouwjaar staat.

Waar zit de accu in een BMW X1?

Bij de X1 zit de accu meestal in de kofferbak of onder de motorkap, niet onder de motorkap. Om te jumpstarten gebruik je de vaste aansluitpunten onder de motorkap: een plus-pool onder een kapje en een massapunt. De koudstartstroom (EN/CCA) staat op het etiket van de accu.

Kan een te sterke jumpstarter mijn X1 beschadigen?

Nee. Een hogere CCA-geschiktheid betekent alleen dat de jumpstarter meer reserve heeft; hij levert nooit meer stroom dan je auto op dat moment vraagt. Een model dat geschikt is tot een hogere CCA dan je accu is dus altijd veilig en geeft extra zekerheid bij kou of een oudere accu.

Foto: Tokumeigakarinoaoshima, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons