Welke jumpstarter is geschikt voor de BMW 1-serie?

BMW 1 Serie
In het kort
  • Voor een BMW 1-serie heb je de Boost Pro 8250 nodig, ongeacht de motor. Ook de lichtere uitvoeringen hebben een accu met een hoge koudstartstroom (ongeveer 540 tot 860 CCA).
  • Je accu heeft een CCA-waarde (de koudstartstroom, staat als EN op het accu-etiket). Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de waarde van jouw accu.
  • Voor elke 1-serie is de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA) de juiste keuze. De lichtere modellen zijn te licht voor deze accu's.
  • Hieronder vind je per generatie en motorvariant direct de passende jumpstarter, van de E87 (2004) tot de F40, met de exacte accu-CCA.

Wat is CCA en waarom bepaalt het je keuze?

CCA (Cold Cranking Amps) is de startkracht die je accu bij kou levert. Hoe zwaarder de motor en hoe kouder het is, hoe meer er nodig is. De waarde staat als EN op je accu. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is, dus kies een model dat past bij de EN-waarde van jouw 1-serie. Wil je de volledige uitleg, de normen (EN, SAE, DIN) en vuistregels per motortype? Lees dan wat CCA precies is en waarom het je keuze bepaalt. Hieronder zie je per BMW 1-serie-motorvariant welke jumpstarter geschikt is.

BMW 1 Serie

Jumpstarter-keuze

BMW 1-serie

Welke jumpstarter past bij jouw BMW 1-serie?

Per uitvoering zie je de accu-CCA (EN) en welke jumpstarter daarbij geschikt is. Het getal op de jumpstarter geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Bij de 1-serie zegt het typenummer (118i, 120d) niets over de motorinhoud, dus kies op je eigen uitvoering. De accu zit meestal in de kofferbak.

Uitvoering Accu-CCA Aanbevolen jumpstarters
BMW 1-serie F40 | 116iBouwjaren 2019-2026 · Benzine 760 - 830 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 118iBouwjaren 2019-2026 · Benzine 760 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 120iBouwjaren 2019-2026 · Benzine 640 - 760 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 128tiBouwjaren 2019-2026 · Benzine 700 - 830 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | M135i xDriveBouwjaren 2019-2026 · Benzine 700 - 760 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 116dBouwjaren 2019-2026 · Diesel 640 - 760 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 118dBouwjaren 2019-2026 · Diesel 760 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 120dBouwjaren 2019-2026 · Diesel 760 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 120d Mild-HybridBouwjaren 2019-2026 · Diesel 760 CCA (EN)
BMW 1-serie F40 | 120d xDriveBouwjaren 2019-2026 · Diesel 760 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 114iBouwjaren 2011-2019 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 116iBouwjaren 2011-2019 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 118iBouwjaren 2011-2019 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 120iBouwjaren 2011-2019 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 125iBouwjaren 2011-2019 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 125i Active FlexBouwjaren 2011-2019 · Benzine 800 - 860 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | M135iBouwjaren 2011-2019 · Benzine 750 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | M135i xDriveBouwjaren 2011-2019 · Benzine 750 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | M140iBouwjaren 2011-2019 · Benzine 750 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | M140i xDriveBouwjaren 2011-2019 · Benzine 750 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 114dBouwjaren 2011-2019 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 116dBouwjaren 2011-2019 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 118dBouwjaren 2011-2019 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 118d xDriveBouwjaren 2011-2019 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 120dBouwjaren 2011-2019 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 120d xDriveBouwjaren 2011-2019 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie F20 | 125dBouwjaren 2011-2019 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 116iBouwjaren 2004-2011 · Benzine 540 - 800 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 118iBouwjaren 2004-2011 · Benzine 560 - 760 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 120iBouwjaren 2004-2011 · Benzine 610 - 820 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 130iBouwjaren 2004-2011 · Benzine 610 - 760 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 116dBouwjaren 2004-2011 · Diesel 750 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 118dBouwjaren 2004-2011 · Diesel 740 - 840 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 120dBouwjaren 2004-2011 · Diesel 740 - 850 CCA (EN)
BMW 1-serie E87 | 123dBouwjaren 2004-2011 · Diesel 760 - 850 CCA (EN)

Hoe leveren we dit advies? We lezen per 1-serie-uitvoering de accuspecificaties uit de fabrikantendatabase en bepalen de koudstartstroom (EN/CCA). Die verschilt per motor en bouwjaar, dus zie je een range. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA-waarde: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de EN-waarde van je accu. Voor een personenauto is de Boost Pro 8250 het zwaarste model dat je nodig hebt. Het etiket op je eigen accu blijft de zekerste bron.

Genoemde jumpstarters

AutoXtreme Boost Pro 8250 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Pro 8250 - 960CCA - Booster de démarrage960 CCA Prix de vente€189,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 960 CCA
  • 16.000 mAh: tot 40 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS voor noodgevallen
Economisez €15,00
AutoXtreme Boost Mini 3750 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Mini 3750 - 620CCA - Booster de démarrage620 CCA Prix de vente€94,95 Prix normal€109,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 620 CCA
  • 10.000 mAh: tot 25 starts én 15W powerbank
  • Compact met geforceerde start en zaklamp

Een jumpstarter voor je BMW 1-serie: waar let je op?

De BMW 1-serie heeft vrijwel altijd een start-stopsysteem met een AGM-accu en een hoge koudstartstroom. Daardoor is voor bijna elke 1-serie de Boost Pro 8250 de juiste keuze. Het typenummer (116i, 118d, 120i) staat los van de motorinhoud, dus kies op de uitvoering in de tabel, niet op de badge.

AGM start-stop, diesel en de accu in de kofferbak

Bij de 1-serie zit de accu meestal in de kofferbak, onder de vloer, niet onder de motorkap. Om te jumpstarten gebruik je de vaste aansluitpunten onder de motorkap. Door het start-stopsysteem en de AGM-accu ligt de koudstartstroom hoog; de Boost Pro 8250 heeft daarvoor voldoende reserve.

Kou, korte ritten en een oudere accu

Een accu levert bij vorst minder stroom, terwijl je motor juist meer kracht vraagt om aan te slaan. Rijd je vooral korte ritten of is je accu al een paar jaar oud, dan is de kans op een lege accu groter, zeker in de winter. Kies in die situaties niet op het randje, maar het net iets sterkere model uit de tabel.

Meer dan alleen starten

Onze jumpstarters kunnen meestal meer dan alleen starten. De meeste modellen werken ook als powerbank voor je telefoon, en de Boost Xtreme 8250 heeft een ingebouwde compressor om je bandenspanning op peil te brengen. Handig om standaard in je 1-serie te bewaren, niet alleen bij pech.

Eerlijk advies, realistische CCA

Wij noemen bewust de CCA-geschiktheid en geen overdreven hoge getallen. De waardes in de tabel komen uit de fabrieksspecificaties per uitvoering, zodat je een jumpstarter kiest die echt bij jouw 1-serie past. Kom je er niet uit? Neem gerust contact met ons op, dan denken we met je mee.

Veelgestelde vragen over een jumpstarter voor de BMW 1-serie

Welke jumpstarter heb ik nodig voor mijn BMW 1-serie?

Vrijwel elke 1-serie heeft een AGM-accu met start-stop en een hoge koudstartstroom, dus in de meeste gevallen kies je de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA). In de tabel hierboven zie je per uitvoering de exacte CCA-range en het passende model.

Het typenummer 118i of 120d zegt toch niets over de accu?

Klopt. Bij BMW staat het getal (116, 118, 120, 125) los van de motorinhoud en de accu. Daarom kies je niet op de badge, maar op de CCA-range die in de tabel bij jouw uitvoering en bouwjaar staat.

Waar zit de accu in een BMW 1-serie?

Bij de 1-serie zit de accu meestal in de kofferbak, onder de vloer. Om te jumpstarten gebruik je de vaste aansluitpunten onder de motorkap: een plus-pool onder een kapje en een massapunt. De koudstartstroom (EN/CCA) staat op het etiket van de accu.

Kan een te sterke jumpstarter mijn 1-serie beschadigen?

Nee. Een hogere CCA-geschiktheid betekent alleen dat de jumpstarter meer reserve heeft; hij levert nooit meer stroom dan je auto op dat moment vraagt. Een model dat geschikt is tot een hogere CCA dan je accu is dus altijd veilig en geeft extra zekerheid bij kou of een oudere accu.

Foto: Charles, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons