Welke jumpstarter is geschikt voor de Audi A4?

Audi A4
In het kort
  • Voor een Audi A4 heb je de Boost Pro 8250 nodig, ongeacht de motor. Ook de lichtere uitvoeringen hebben een accu met een hoge koudstartstroom (ongeveer 600 tot 930 CCA).
  • Je accu heeft een CCA-waarde (de koudstartstroom, staat als EN op het accu-etiket). Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de waarde van jouw accu.
  • Voor elke A4 is de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA) de juiste keuze. De lichtere modellen zijn te licht voor deze accu's.
  • Hieronder vind je per generatie en motorvariant direct de passende jumpstarter, van de B8 (2008) tot de B9, met de exacte accu-CCA.

Wat is CCA en waarom bepaalt het je keuze?

CCA (Cold Cranking Amps) is de startkracht die je accu bij kou levert. Hoe zwaarder de motor en hoe kouder het is, hoe meer er nodig is. De waarde staat als EN op je accu. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is, dus kies een model dat past bij de EN-waarde van jouw A4. Wil je de volledige uitleg, de normen (EN, SAE, DIN) en vuistregels per motortype? Lees dan wat CCA precies is en waarom het je keuze bepaalt. Hieronder zie je per Audi A4-motorvariant welke jumpstarter geschikt is.

Audi A4

Jumpstarter-keuze

Audi A4

Welke jumpstarter past bij jouw Audi A4?

Per uitvoering zie je de accu-CCA (EN) en welke jumpstarter daarbij geschikt is. Het getal op de jumpstarter geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. De A4 is een middenklasser; 30/35/40 TDI is een vermogensklasse, geen cilinderinhoud.

Uitvoering Accu-CCA Aanbevolen jumpstarters
Audi A4 B9 | 1.4 TFSIBouwjaren 2015-2026 · Benzine 600 - 830 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 2.0 TFSIBouwjaren 2015-2026 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 2.0 TFSI quattroBouwjaren 2015-2026 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 40 TFSIBouwjaren 2015-2026 · Benzine 760 CCA (EN)
Audi A4 B9 | RS4 quattroBouwjaren 2015-2026 · Benzine 780 - 900 CCA (EN)
Audi A4 B9 | S4 quattroBouwjaren 2015-2026 · Benzine 760 - 860 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 2.0 TDIBouwjaren 2015-2026 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 2.0 TDI quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 3.0 TDIBouwjaren 2015-2026 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 3.0 TDI quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 30 TDIBouwjaren 2015-2026 · Diesel 760 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 30 TDI Mild HybridBouwjaren 2015-2026 · Diesel 760 - 840 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 35 TDIBouwjaren 2015-2026 · Diesel 760 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 35 TDI Mild HybridBouwjaren 2015-2026 · Diesel 760 - 840 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 40 TDIBouwjaren 2015-2026 · Diesel 760 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 40 TDI Mild HybridBouwjaren 2015-2026 · Diesel 760 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 40 TDI Mild Hybrid quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 760 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 40 TDI quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 740 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 45 TDI quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 770 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 50 TDI Mild Hybrid quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 680 - 780 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 50 TDI quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | S4 TDI Mild Hybrid quattroBouwjaren 2015-2026 · Diesel 700 - 780 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 2.0 TFSI G TronBouwjaren 2015-2026 · CNG 760 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B9 | 40 TFSI G TronBouwjaren 2015-2026 · CNG 680 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 1.8 TFSIBouwjaren 2008-2015 · Benzine 640 - 840 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 1.8 TFSI quattroBouwjaren 2008-2015 · Benzine 640 - 840 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 2.0 TFSIBouwjaren 2008-2015 · Benzine 730 - 840 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 2.0 TFSI Flexible FuelBouwjaren 2008-2015 · Benzine 730 - 820 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 2.0 TFSI Flexible Fuel quattroBouwjaren 2008-2015 · Benzine 730 - 830 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 2.0 TFSI quattroBouwjaren 2008-2015 · Benzine 760 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 3.0 TFSI quattroBouwjaren 2008-2015 · Benzine 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 3.2 FSIBouwjaren 2008-2015 · Benzine 720 - 880 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 3.2 FSI quattroBouwjaren 2008-2015 · Benzine 700 - 890 CCA (EN)
Audi A4 B8 | RS4 quattroBouwjaren 2008-2015 · Benzine 830 - 930 CCA (EN)
Audi A4 B8 | S4 quattroBouwjaren 2008-2015 · Benzine 740 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 2.0 TDIBouwjaren 2008-2015 · Diesel 760 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 2.0 TDI quattroBouwjaren 2008-2015 · Diesel 760 - 840 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 2.7 TDIBouwjaren 2008-2015 · Diesel 760 - 840 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 3.0 TDIBouwjaren 2008-2015 · Diesel 800 - 850 CCA (EN)
Audi A4 B8 | 3.0 TDI quattroBouwjaren 2008-2015 · Diesel 740 - 850 CCA (EN)

Hoe leveren we dit advies? We lezen per A4-uitvoering de accuspecificaties uit de fabrikantendatabase en bepalen de koudstartstroom (EN/CCA). Die verschilt per motor en bouwjaar, dus zie je een range. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA-waarde: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de EN-waarde van je accu. Voor een personenauto is de Boost Pro 8250 het zwaarste model dat je nodig hebt. Het etiket op je eigen accu blijft de zekerste bron.

Genoemde jumpstarters

Save €15,00
AutoXtreme Boost Mini 3750 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Mini 3750 - 620CCA - Jump Starter620 CCA Sale price€94,95 Regular price€109,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 620 CCA
  • 10.000 mAh: tot 25 starts én 15W powerbank
  • Compact met geforceerde start en zaklamp
AutoXtreme Boost Pro 8250 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Pro 8250 - 960CCA - Jump Starter960 CCA Sale price€189,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 960 CCA
  • 16.000 mAh: tot 40 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS voor noodgevallen

Een jumpstarter voor je Audi A4: waar let je op?

De Audi A4 (deze gids beslaat B8 en B9, vanaf 2008) is een middenklasser met vrijwel altijd start-stop en een AGM-accu. Daardoor is voor bijna elke A4 de Boost Pro 8250 de juiste keuze. Alleen de lichtste 1.4 TFSI komt soms lager uit.

Start-stop, TDI-diesel en de vermogensklasse-badges

De A4 heeft een start-stopsysteem met een AGM-accu, en de TDI-diesels vragen bij het starten veel stroom. Bij de nieuwere A4 gebruikt Audi vermogensklasse-namen (35/40/45/50 TDI) in plaats van cilinderinhoud. Voor vrijwel alle uitvoeringen is de Boost Pro 8250 de veilige keuze.

Kou, korte ritten en een oudere accu

Een accu levert bij vorst minder stroom, terwijl je motor juist meer kracht vraagt om aan te slaan. Rijd je vooral korte ritten of is je accu al een paar jaar oud, dan is de kans op een lege accu groter, zeker in de winter. Kies in die situaties niet op het randje, maar het net iets sterkere model uit de tabel.

Meer dan alleen starten

Onze jumpstarters kunnen meestal meer dan alleen starten. De meeste modellen werken ook als powerbank voor je telefoon, en de Boost Xtreme 8250 heeft een ingebouwde compressor om je bandenspanning op peil te brengen. Handig om standaard in je A4 te bewaren, niet alleen bij pech.

Eerlijk advies, realistische CCA

Wij noemen bewust de CCA-geschiktheid en geen overdreven hoge getallen. De waardes in de tabel komen uit de fabrieksspecificaties per uitvoering, zodat je een jumpstarter kiest die echt bij jouw A4 past. Kom je er niet uit? Neem gerust contact met ons op, dan denken we met je mee.

Veelgestelde vragen over een jumpstarter voor de Audi A4

Welke jumpstarter heb ik nodig voor mijn Audi A4?

De meeste A4-uitvoeringen hebben een AGM- of EFB-accu met start-stop en een stevige koudstartstroom, dus in de meeste gevallen kies je de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA). Voor de lichtste benzinemotoren kan een model tot 620 CCA volstaan. In de tabel hierboven zie je per uitvoering wat past.

Wat betekent 30 TFSI of 35 TDI bij de A4?

Bij de nieuwere A4 is dat een vermogensklasse, geen cilinderinhoud: 30/35/40 TFSI of TDI zegt iets over het vermogen, niet over de motorgrootte. Kies daarom niet op dat getal, maar op de CCA-range die in de tabel bij jouw uitvoering hoort.

Waar zit de accu in een Audi A4?

Bij de meeste uitvoeringen zit de accu onder de motorkap. De koudstartstroom (EN/CCA) staat op het etiket van de accu. Twijfel je over de waarde, dan gebruik je de tabel hierboven als richtlijn voor jouw motorvariant.

Kan een te sterke jumpstarter mijn A4 beschadigen?

Nee. Een hogere CCA-geschiktheid betekent alleen dat de jumpstarter meer reserve heeft; hij levert nooit meer stroom dan je auto op dat moment vraagt. Een model dat geschikt is tot een hogere CCA dan je accu is dus altijd veilig en geeft extra zekerheid bij kou of een oudere accu.

Foto: Tokumeigakarinoaoshima, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons