Welke jumpstarter is geschikt voor Volkswagen Polo?

Volkswagen Polo
In het kort
  • Voor een Volkswagen Polo heb je een jumpstarter nodig die geschikt is tot ongeveer 420 tot 760 CCA, afhankelijk van de motor en de generatie.
  • Je accu heeft een CCA-waarde (de koudstartstroom, staat als EN op het accu-etiket). Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de waarde van jouw accu.
  • Kleine benzine-Polo's: de Boost Basic 3000 of Boost Mini 3750. Diesels en de GTI: de Boost Mini 3750 of Boost Pro 8250.
  • Hieronder vind je per generatie en motorvariant direct de passende jumpstarter, van de Polo 3 (1999) tot de huidige Polo 6.

Wat is CCA en waarom bepaalt het je keuze?

CCA (Cold Cranking Amps) is de startkracht die je accu bij kou levert. Hoe zwaarder de motor en hoe kouder het is, hoe meer er nodig is. De waarde staat als EN op je accu. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is, dus kies een model dat past bij de EN-waarde van jouw Polo. Wil je de volledige uitleg, de normen (EN, SAE, DIN) en vuistregels per motortype? Lees dan wat CCA precies is en waarom het je keuze bepaalt. Hieronder zie je per Volkswagen Polo-generatie en motorvariant welke jumpstarter geschikt is.

Volkswagen Polo

Jumpstarter-keuze

Volkswagen Polo

Welke jumpstarter past bij jouw Volkswagen Polo?

Per Polo-generatie en motorvariant zie je de accu-CCA (EN) en welke jumpstarter daarbij geschikt is. Het getal op de jumpstarter geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Rijd je een diesel of de GTI, dan zie je vanzelf een sterker model.

Motorvariant Accu-CCA Aanbevolen jumpstarters
Volkswagen Polo 6 | 1.0Bouwjaren 2017-2026 · Benzine 480 - 600 CCA (EN)
Volkswagen Polo 6 | 1.5Bouwjaren 2017-2026 · Benzine 660 - 720 CCA (EN)
Volkswagen Polo 6 | 1.6 TDIBouwjaren 2017-2026 · Diesel 670 - 720 CCA (EN)
Volkswagen Polo 6 | TGI (aardgas)Bouwjaren 2017-2026 · CNG (aardgas) 580 - 650 CCA (EN)
Volkswagen Polo 6 | GTIBouwjaren 2017-2026 · Benzine 500 - 660 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | 1.6Bouwjaren 2009-2017 · Benzine 460 - 540 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | 1.2Bouwjaren 2009-2017 · Benzine 470 - 560 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | 1.0Bouwjaren 2009-2017 · Benzine 520 - 680 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | 1.4Bouwjaren 2009-2017 · Benzine 620 - 700 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | 1.2 TDIBouwjaren 2009-2017 · Diesel 550 - 660 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | 1.6 TDIBouwjaren 2009-2017 · Diesel 600 - 700 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | 1.4 TDIBouwjaren 2009-2017 · Diesel 670 - 760 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | TGI (aardgas)Bouwjaren 2009-2017 · CNG (aardgas) 520 - 620 CCA (EN)
Volkswagen Polo 5 | GTIBouwjaren 2009-2017 · Benzine 530 - 700 CCA (EN)
Volkswagen Polo 4 | 1.6Bouwjaren 2001-2009 · Benzine 440 - 540 CCA (EN)
Volkswagen Polo 4 | 1.4Bouwjaren 2001-2009 · Benzine 450 - 610 CCA (EN)
Volkswagen Polo 4 | 1.2Bouwjaren 2001-2009 · Benzine 460 - 560 CCA (EN)
Volkswagen Polo 4 | 1.4 TDIBouwjaren 2001-2009 · Diesel 610 - 720 CCA (EN)
Volkswagen Polo 4 | 1.9 TDIBouwjaren 2001-2009 · Diesel 630 - 740 CCA (EN)
Volkswagen Polo 4 | TGI (aardgas)Bouwjaren 2001-2009 · CNG (aardgas) 470 - 610 CCA (EN)
Volkswagen Polo 4 | GTIBouwjaren 2001-2009 · Benzine 620 - 720 CCA (EN)
Volkswagen Polo 3 | 1.4Bouwjaren 1999-2001 · Benzine 420 - 530 CCA (EN)
Volkswagen Polo 3 | 1.0Bouwjaren 1999-2001 · Benzine 440 - 520 CCA (EN)
Volkswagen Polo 3 | 1.4 TDIBouwjaren 1999-2001 · Diesel 560 - 740 CCA (EN)
Volkswagen Polo 3 | 1.9 TDIBouwjaren 1999-2001 · Diesel 590 - 700 CCA (EN)
Volkswagen Polo 3 | 1.7 TDIBouwjaren 1999-2001 · Diesel 600 - 700 CCA (EN)
Volkswagen Polo 3 | GTIBouwjaren 1999-2001 · Benzine 440 - 530 CCA (EN)

Hoe leveren we dit advies? We lezen per Polo-uitvoering de accuspecificaties uit de fabrikantendatabase en bepalen de koudstartstroom (EN/CCA). Die verschilt per motor, generatie en bouwjaar, dus zie je een range. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA-waarde: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de EN-waarde van je accu. Voor een personenauto is de Boost Pro 8250 het zwaarste model dat je nodig hebt. Het etiket op je eigen accu blijft de zekerste bron.

Genoemde jumpstarters

AutoXtreme Boost Basic 3000 jumpstarter, vooraanzicht
Boost Basic 3000 - 480 CCA - Booster de démarrage480 CCA Prix de vente€64,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 480 CCA
  • 8.000 mAh: tot 21 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS-functie
Economisez €15,00
AutoXtreme Boost Mini 3750 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Mini 3750 - 620CCA - Booster de démarrage620 CCA Prix de vente€94,95 Prix normal€109,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 620 CCA
  • 10.000 mAh: tot 25 starts én 15W powerbank
  • Compact met geforceerde start en zaklamp
AutoXtreme Boost Pro 8250 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Pro 8250 - 960CCA - Booster de démarrage960 CCA Prix de vente€189,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 960 CCA
  • 16.000 mAh: tot 40 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS voor noodgevallen

Een jumpstarter voor je Volkswagen Polo: waar let je op?

Welke jumpstarter je nodig hebt, hangt af van je motor. Voor de lichtere benzine-Polo's (1.0, 1.2, 1.4) is de Boost Basic 3000 of Boost Mini 3750 voldoende. Rijd je een 1.5, een GTI of een van de TDI-diesels, dan heb je de Boost Pro 8250 nodig, want die motoren vragen meer koudstartstroom. Een paar andere dingen bepalen of je nog iets ruimer kiest, en die hebben vooral met je accu en je rijgedrag te maken.

Polo met start-stopsysteem: let op de AGM- of EFB-accu

Heeft jouw Polo een start-stopsysteem (veel Polo 5- en Polo 6-uitvoeringen), dan zit er waarschijnlijk een AGM- of EFB-accu in. Die hebben doorgaans een hogere koudstartstroom dan een gewone loodaccu. Controleer daarom de EN-waarde op je accu-etiket en kies daar de jumpstarter op. Twijfel je, neem dan een maatje ruimer: een jumpstarter die geschikt is tot een hogere CCA start je Polo net zo goed en geeft je extra reserve.

Kou, korte ritten en een oudere accu

Een accu levert bij vorst minder stroom, terwijl je motor juist meer kracht vraagt om aan te slaan. Rijd je vooral korte ritten of is je accu al een paar jaar oud, dan is de kans op een lege accu groter, zeker in de winter. In die situaties kies je beter niet op het randje, maar het net iets sterkere model uit de tabel.

Meer dan alleen starten

Onze jumpstarters zijn compact genoeg om in het handschoenenkastje van je Polo te bewaren en kunnen meestal meer dan alleen starten. De meeste modellen werken ook als powerbank voor je telefoon, en de Boost Xtreme 8250 heeft een ingebouwde compressor om je bandenspanning op peil te brengen. Handig voor onderweg, niet alleen bij pech.

Eerlijk advies, realistische CCA

Wij noemen bewust de CCA-geschiktheid en geen overdreven hoge getallen. De waardes in de tabel komen uit de fabrieksspecificaties per uitvoering, zodat je een jumpstarter kiest die echt bij jouw Polo past. Kom je er niet uit? Neem gerust contact met ons op, dan denken we met je mee.

Veelgestelde vragen over een jumpstarter voor de Volkswagen Polo

Welke jumpstarter heb ik nodig voor mijn Volkswagen Polo?

Voor de meeste benzine-Polo's is een jumpstarter die geschikt is tot 480 tot 620 CCA voldoende, zoals de Boost Basic 3000 of Boost Mini 3750. Rijd je een diesel (TDI) of de GTI, kies dan de Boost Pro 8250, die geschikt is tot 960 CCA. In de tabel hierboven zie je per motorvariant direct het passende model.

Werkt een jumpstarter ook op een Polo diesel (TDI)?

Ja. Een dieselmotor vraagt bij het starten meer stroom dan een benzinemotor, dus heb je een jumpstarter met een hogere CCA-geschiktheid nodig. Voor de meeste Polo-diesels is de Boost Pro 8250 de veilige keuze, geschikt tot 960 CCA. Rijd je een lichtere TDI, dan kan de Boost Mini 3750 ook volstaan; kijk in de tabel wat bij jouw uitvoering hoort.

Waar zit de accu in een Volkswagen Polo?

Bij vrijwel alle Polo-generaties zit de accu onder de motorkap, aan de linkerkant naast de motor. De koudstartstroom (EN/CCA) staat op het etiket van de accu. Twijfel je over de waarde, dan gebruik je de tabel hierboven als richtlijn voor jouw motorvariant.

Kan een te sterke jumpstarter mijn Polo beschadigen?

Nee. Een hogere CCA-geschiktheid betekent alleen dat de jumpstarter meer reserve heeft; hij levert nooit meer stroom dan je auto op dat moment vraagt. Een model dat geschikt is tot een hogere CCA dan je accu is dus altijd veilig en geeft extra zekerheid bij kou of een oudere accu.

Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons