Welke jumpstarter is geschikt voor BMW 2-serie Active Tourer?

BMW 2-serie Active Tourer
In het kort
  • Voor een BMW 2-serie Active Tourer of Gran Tourer heb je een jumpstarter nodig die geschikt is tot ongeveer 640 tot 840 CCA, afhankelijk van de motor.
  • Je accu heeft een CCA-waarde (de koudstartstroom, staat als EN op het accu-etiket). Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de waarde van jouw accu.
  • Vrijwel elke uitvoering heeft een accu met een hoge koudstartstroom. Voor benzine, diesel en de 225xe plug-in kies je de Boost Pro 8250.
  • Hieronder vind je per motorvariant direct de passende jumpstarter voor de 2-serie Active Tourer en Gran Tourer (vanaf 2014).

Wat is CCA en waarom bepaalt het je keuze?

CCA (Cold Cranking Amps) is de startkracht die je accu bij kou levert. Hoe zwaarder de motor en hoe kouder het is, hoe meer er nodig is. De waarde staat als EN op je accu. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is, dus kies een model dat past bij de EN-waarde van jouw 2-serie Active Tourer. Wil je de volledige uitleg, de normen (EN, SAE, DIN) en vuistregels per motortype? Lees dan wat CCA precies is en waarom het je keuze bepaalt. Hieronder zie je per motorvariant welke jumpstarter geschikt is.

BMW 2-serie Active Tourer

Jumpstarter-keuze

BMW 2-serie Active Tourer

Welke jumpstarter past bij jouw BMW 2-serie Active Tourer?

Per motorvariant zie je de accu-CCA (EN) en welke jumpstarter daarbij geschikt is. Het getal op de jumpstarter geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. De 2-serie Active Tourer is een compacte MPV, dus de accu zit op middenklasse-niveau met een hoge koudstartstroom.

Motorvariant Accu-CCA Aanbevolen jumpstarters
BMW Active/Gran Tourer | 216iBouwjaren 2014-heden · Benzine 740 - 840 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 218iBouwjaren 2014-heden · Benzine 740 - 820 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 220iBouwjaren 2014-heden · Benzine 760 - 840 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 225i xDriveBouwjaren 2014-heden · Benzine 680 - 830 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 214dBouwjaren 2014-heden · Diesel 760 - 840 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 216dBouwjaren 2014-heden · Diesel 720 - 840 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 218dBouwjaren 2014-heden · Diesel 720 - 840 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 218d xDriveBouwjaren 2014-heden · Diesel 640 - 820 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 220dBouwjaren 2014-heden · Diesel 760 - 840 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 220d xDriveBouwjaren 2014-heden · Diesel 760 - 840 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 220i Mild HybridBouwjaren 2014-heden · Hybride 640 - 680 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 223d Mild Hybrid xDriveBouwjaren 2014-heden · Hybride 640 - 760 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 223i Mild HybridBouwjaren 2014-heden · Hybride 640 - 680 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 223i Mild Hybrid xDriveBouwjaren 2014-heden · Hybride 640 - 680 CCA (EN)
BMW Active/Gran Tourer | 225 xe Plug-in-HybridBouwjaren 2014-heden · Hybride 680 - 820 CCA (EN)

Hoe leveren we dit advies? We lezen per 2-serie Active Tourer-uitvoering de accuspecificaties uit de fabrikantendatabase en bepalen de koudstartstroom (EN/CCA). Die verschilt per motor en bouwjaar, dus zie je een range. Een jumpstarter heeft zelf geen CCA-waarde: het getal geeft aan tot welke accu-CCA hij geschikt is. Kies een model dat geschikt is tot minimaal de EN-waarde van je accu. Voor een personenauto is de Boost Pro 8250 het zwaarste model dat je nodig hebt. Het etiket op je eigen accu blijft de zekerste bron.

Genoemde jumpstarters

AutoXtreme Boost Pro 8250 jumpstarter, vooraanzicht met LED-scherm
Boost Pro 8250 - 960CCA - Jumpstarter960 CCA Aanbiedingsprijs€189,95
  • Geschikt voor 12V-accu's tot 960 CCA
  • 16.000 mAh: tot 40 starts én 15W powerbank
  • Geforceerde start en zaklamp met SOS voor noodgevallen

Een jumpstarter voor je BMW 2-serie Active Tourer: waar let je op?

De BMW 2-serie Active Tourer en Gran Tourer zijn compacte MPV's. Vrijwel elke uitvoering heeft start-stop en een accu met een hoge koudstartstroom, of het nu een benzine (216i tot 225i), diesel (216d tot 220d) of plug-in (225xe) is. Voor de meeste uitvoeringen kies je de Boost Pro 8250.

Benzine, diesel, xDrive en de 225xe plug-in

De 2-serie Active Tourer heeft vrijwel altijd een start-stopsysteem met een EFB- of AGM-accu. De dieselmotoren vragen bij het starten meer stroom. Bij de 225xe plug-in hybride jumpstart je de gewone 12V-startaccu. Voor vrijwel elke uitvoering is de Boost Pro 8250 de juiste keuze.

Kou, korte ritten en een oudere accu

Een accu levert bij vorst minder stroom, terwijl je motor juist meer kracht vraagt om aan te slaan. Rijd je vooral korte ritten of is je accu al een paar jaar oud, dan is de kans op een lege accu groter, zeker in de winter. Kies in die situaties niet op het randje, maar het net iets sterkere model uit de tabel.

Meer dan alleen starten

Onze jumpstarters kunnen meestal meer dan alleen starten. De meeste modellen werken ook als powerbank voor je telefoon, en de Boost Xtreme 8250 heeft een ingebouwde compressor om je bandenspanning op peil te brengen. Handig om standaard in je 2-serie Active Tourer te bewaren, niet alleen bij pech.

Eerlijk advies, realistische CCA

Wij noemen bewust de CCA-geschiktheid en geen overdreven hoge getallen. De waardes in de tabel komen uit de fabrieksspecificaties per uitvoering, zodat je een jumpstarter kiest die echt bij jouw 2-serie Active Tourer past. Kom je er niet uit? Neem gerust contact met ons op, dan denken we met je mee.

Veelgestelde vragen over een jumpstarter voor de BMW 2-serie Active Tourer

Welke jumpstarter heb ik nodig voor mijn BMW 2-serie Active Tourer?

De 2-serie Active Tourer heeft een accu met een hoge koudstartstroom, meestal tussen de 640 en 840 CCA (Cold Cranking Amps, de echte startkracht bij koude start). Voor vrijwel alle uitvoeringen kies je daarom de Boost Pro 8250 (geschikt tot 960 CCA). In de tabel hierboven zie je per motorvariant direct wat past.

Werkt een jumpstarter ook op de 2-serie Active Tourer-diesel of met start-stop?

Ja. De dieselmotoren en de uitvoeringen met start-stop hebben een accu met een hoge koudstartstroom, dus daarvoor kies je de Boost Pro 8250. Bij de 225xe plug-in hybride jumpstart je de gewone 12V-startaccu, waarvoor hetzelfde geldt.

Waar zit de accu in een BMW 2-serie Active Tourer?

Bij de meeste uitvoeringen zit de accu onder de motorkap. De koudstartstroom (EN/CCA) staat op het etiket van de accu. Twijfel je over de waarde, dan gebruik je de tabel hierboven als richtlijn voor jouw motorvariant.

Kan een te sterke jumpstarter mijn 2-serie Active Tourer beschadigen?

Nee. Een hogere CCA-geschiktheid betekent alleen dat de jumpstarter meer reserve heeft; hij levert nooit meer stroom dan je auto op dat moment vraagt. Een model dat geschikt is tot een hogere CCA dan je accu is dus altijd veilig en geeft extra zekerheid bij kou of een oudere accu.

Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons